KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Lidovečtí senioři v Přibyslavi
Zpět

Lidovečtí senioři v Přibyslavi

Přidáno 25. 10. 2021
Ilustrační foto
Více než pět desítek lidoveckých seniorů se sešlo na druhém ročníku dvoudenní Akademie seniorů, kterou organizovala Evropská akademie pro demokracii.
Vyslechli si přednášku Maxe Kašparů "Stárnutí není nemoc aneb užijme si ho". Historik Jaroslav Šebek hovořil o kultu sv.Ludmily v průběhu času. Jaromír Talíř o vztazích Česká republika – Vatikán. Jan Kasal se zabýval otázkami seniorů v současném světě, co se od minulého setkání změnilo a reflexí voleb. Předseda KDU-ČSL Marián Jurečka po politické informaci diskutoval s účastníky do pozdního večera.

Druhý den se hovořilo o mezigenerační spolupráci s předsedou Mladých lidovců Radovanem Gaudynem. Místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík představil problematiku životního prostředí, Green Dealu EU. Hovořil i o tématu sociálních sítí, práce na internetu a problematice dezinformací. Generální sekretář Pavel Hořava ukázal na číslech ekonomiku strany. Na závěr se přítomní shodli na tom, že je třeba se scházet nejen jednou za rok na Akademii seniorů ale i v průběhu roku v jednotlivých krajích či okresech. Snad všichni se těší na setkání v příštím  roce.